Zubatá rozdala karty...

09.09.2018 11:35

 

Stejně jako v případě první kapely, Thermitu, jsem si dal pauzu od psaní. Taky proto, že jsem klasicky nevěděl, jak dál.

Byl začátek léta roku 2009. Byl jsem bez kapely, byl jsem znechucenej tím, jak to celý dopadlo a učinil jsem rozhodnutí, že už se ke hraní nevrátím. Prostě jsem už měl plný zuby toho, že se vždycky dostanu do party, kde se nachází macho, kterej si neustále potřebuje něco dokazovat a nakonec všechno zničí. (Z mýho pohledu pochopitelně.)

Na posledním koncertě, kde Fly byli na plakátě, ale už se ho nestihli zúčastnit, (Stejně skončí i Korea punk) mě zastihla dobrá zpráva. Zavolal mi můj taťka, že mi sehnal práci. V pondělí jsem tedy nasedl na vlak, tím jsem dojel do Uničova, kde jsem přesedl na autobus, kterej mě dopravil do Paseky. (Stejnou cestu budu v obou směrech absolvovat dennodenně téměř celej následující rok)

V Pasekách, v areálu družstva, se nacházela firma, zabývající se výrobou kol na bojový vozidla pěchoty, tanky a podobný krámy. Vyráběly se tam i součástky na vlaky. Kola se tam nevyráběly kompletně. Něco málo se tam i svařovalo, ale naše práce spočívala především v tom, nalepit na kola gumu, po které pak jezdily pásy těch tanků. (Hodně zjednodušeně řečeno.)

Já jsem začal na tryskači, kde jsem každý kolo vždycky nejdřív obrousil, pak jsem ho natřel základní barvou a nakonec nátěrem, kterej potom držel tu gumu, aby nesjela. Kdybych to ojebal a natřel to špatně, tak by ta guma mohla potom za jízdy spadnout z tanku a oheň by byl na střeše. (To se naštěstí nikdy nestalo)

V Pasekách mi bylo dobře. Byla tam dobrá parta lidí, slušný peníze a panovala tam skoro rodinná atmosféra. Měl jsem nejlepšího šéfa ze všech. Majitel firmy, Ludva, na to všechno dohlížel osobně a choval se za všech okolností férově. Vždycky zaplatil to, co měl a pokud mohl, dal i něco navíc. Bylo mu už přes šedesát a byl v důchodu. Byl to a pevně věřím, že pořád ještě je, správnej chlap.

Někdy v létě jsme se potkali s Romanem. Už ani nevím, kde to bylo a za jakých okolností. Za tu dobu, co jsem hrál s Fly, byl Romanův hudební život poměrně zajímavej. Po nějaké době přestal hrát s Conspim (Bývalej manažer Thermitu) a odstěhoval si bicí z jeho zkušebny ve Šternberku. Nevzpomínám si, proč se tenkrát rozešli, ale hrát s pedantem jako byl Conspi, určitě nebylo nic snadnýho.

Bicí ale Romanovi doma dlouho neležely. Seznámil se s kytaristou Tomášem a začali spolu hrát na zkušebně, kterou měl Tomáš u sebe doma, v Plinkoutě. Do toho, se Roman nějakým mě záhadným způsobem dostal do uničovské country kapely Hubertus. (Kytaristou téhle kapely je už několik let můj taťka.) Od death metalu ke country? No pecka! Romanovi to ale s těma bláznama vyhovovalo a hlavně to bylo hraní za peníze.

S Romanem jsme znovu začali chodit na zábavy a o muzice jsme si spolu jenom povídali. Roman byl ještě na škole a já jsem využil každej volnej víkend k přesčasům v práci abych něco vydělal. Na hudbu jsem ale nezapomněl. Doma mi ležela docela drahá elektrická kytara, kombo a spousta dalšího vybavení, ale já se na to ani nepodíval.

Od taťku jsem dostal starou akustickou kytaru, kterou mám dodneška. Přežila spousty mých výlevů vzteku a jednou dokonce i svoji smrt. (K tomu se časem dostaneme) Na tuhle kytaru jsem hrával a skládal písničky. Prostě jenom tak. Nic jsem neplánoval a v té době jsem asi ani po ničem netoužil. Byl jsem otupělej a nasranej.

Po čase mi došlo, že jestli v muzice chci vážně něco dělat podle sebe, tak si musím založit vlastní kapelu, přivést do ní svoje vlastní lidi, kterým věřím a vládnout tomu všemu pevnou rukou. To se mi nakonec podařilo, ale žádná pevná ruka nebyla potřeba. Když se totiž sejdou lidi, kteří si sednou, chemie už udělá svoje.

Začalo to nevinně. Jednoho rána, snad to bylo v září, jsme se probudili u Romana po jedné z těch šílených nocí, kterých v té době bylo nepočítaně a já řekl: „Vole, pojďme zase do toho. Jenom my dva a jenom tak for fun.“

„Zubatá rozdala karty,“ odpověděl Roman…

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.
 

Diskusní téma: Zubatá rozdala karty...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz