První krůčky...

28.08.2019 16:06

 

20.11.2009 proběhla první zkouška našeho souboru. Ani už nevím, jak na to přišlo, ale základnou se nám stala zkušebna kapely Pandora ve šternberské Lhotě.

Po téměř dvou letech jsem tedy byl zpátky na místě činu, kde jsem poprvé hrábnul do strun s opravdovou kapelou. Ozvěna Thermitu s hořkosladkou příchutí už ale dávno odezněla. Teď nastal čas, aby v těch místech svoji ozvěnu zanechali Korea punk!

Kdo v té době ale vlastně byli Korea punk? Zdánlivě narychlo poskládaná směska bláznů, která k sobě však ve skutečnosti patřila už hodně dlouho.

Z první zkoušky si pamatuju jenom to, že to nebylo nic moc. To z toho důvodu, že jsme byli jenom tři! Jo, ty vyhrávky potřebovaly doprovodnou kytaru a ideálně, abych ji hrál já, abych mohl zároveň zpívat.

Kdyby mi teď posadili na klín Carmen Electru před dvaceti lety, která by mě hladila po vláskách a do ouška mi šeptala: „Teď mi brouku pěkně pověz, jak to bylo s tím druhým kytaristou. Když budeš hodný a povíš mi to, tak já ti za odměnu udělám cokoliv si jenom budeš přát. Cokoliv!!!“ Zkrátka bych si ani tak nevzpomněl.

Ach jo…

Prostě někdo z nás-asi Robert-přitáhl Korbu. Pokud si vzpomínáte na kytaristu, který mě nahradil v Thermitu, tak jo, to je on. Korba byl metalista jako poleno, ti se v punkrockových kapelách vyskytují úplně běžně.

Vůbec netuším, proč s námi začal hrát, ale neskutečně to zvedl. Sice jsme spolu v budoucnu vedli neustálé bitvy, protože Korba tady musel mít podladěnou kytaru a támhle zase bůhví co dalšího, ale on byl to nejlepší, co naši kapelu potkalo. A to bez přehánění!

Druhá zkouška, tentokrát už s Korbou, proběhla jenom pár dní po té první. Korba na ni přišel perfektně připravený a když jsme to odpálili, byla to pecka. Konečně jsme byli komplet a mohli jsme začít makat.

Jo, kdyby náhodou někoho zajímalo, proč Korba, tak on ten kluk měl menší nadváhu, ale nic nezdravého. Jo, dělám si srandu, měl velkou nadváhu, do toho kouřil a měl problémy se srdcem.

Korba ale od té doby ušel dlouhou cestu. Změnil životosprávu, začal zvedat železo a tak dál, co tihle kluci, co se kopnou do prdele a k úžasu všech kolem se vyšplhají ze dna na vrchol.

Zkoušky začaly probíhat pravidelně. Měli jsme jenom svých jedenáct písniček, ale k tomu jsme přidali pár převzatých, aby bylo co hrát. Začali jsme se zlepšovat.

Ozval se nám David Spilka, který nám dělal booklet na desku, že prý potřebujeme nějakou děkovačku, kterou bychom do toho bookletu mohli dát.

S Romanem jsme tedy dali hlavy dohromady a velice brzy jsme zjistili, že máme problém. Došlo nám totiž, že nikomu děkovat nechceme. Vlastně jsme tak nějak chtěli všechny jenom fakovat. Tak jsme napsali Fakovačku!

FAKOVAČKA: Fakujeme všem, díky kterým mohl vzniknout tento materiál: Ivě, Markétě, Katce, Tomášovi, oběma Luckám, Lence, Alče, Litovelskému pivovaru ( za výchovu ), Hanušovickému pivovaru ( za převýchovu ), našim rodinám, hostinci U Němců ( za zničená játra ), hostinci U Blaháků ( za šrámy na duši a životní zkušenosti ), kapele Harlej ( za splnění snu ), Tomášovi ( Leošovi ) Marešovi ( za to, že jsme mohli na zkušebně tvořit), Davidovi Spilkovi ( za výbornou spolupráci ve studiu ), Mirkovi Spilkovi ( za pomoc při písničce Katka ). Šakalovi ( za to, že se vyskytl a naučil nás sprostá slova ). Fakujeme také těm, kteří nás pomlouvali, pomlouvají a budou pomlouvat, protože TO NÁM FUCK. Lidé jsou různí, a proto necháváme na hlavě.

Pity pity pááá

KOREA PUNK

Nutno dodat, že po tom, co David Spilka obdržel původní verzi Fakovačky, zvedl telefon a zavolal mi: „Co to kurva je, ty vole? Vy těm lidem máte děkovat ne jim nadávat!“

Oponoval jsem, že my jim chceme nadávat a přes to nejede vlak, ale rozhodli jsme se být rozumní, pokud to v našem případě vůbec šlo. Nakonec jsme s Romanem znovu dali hlavy do hromady a vymysleli mírnější verzi Fakovačky, která se dostala na booklet.

Snažil jsem se stejně jako se Jakeš snaží udržet moč a Semelová překroutit historii. Snažil jsem se jako japonský ekonomický imigrant, který se snaží najít jiného imigranta, na kterého může hodit posraný život všech českých vlastenců. Fakt jsem se snažil, ale původní verzi Fakovačky jsem nenašel.

Korea punk ale pilně zkoušeli, protože se blížil první koncert…

Deník snílka je nově i na Facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Deník snílka je i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Více zde: https://www.deniksnilka.cz/news/po-pul-roce-a-pred-deseti-lety/

 

Diskusní téma: První krůčky...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz