Na Slamníku, tam je hej. Nebo taky ne...

20.02.2017 15:15

Pivo dělá hezká těla, do hospody Na Slamníku proto chodíme! To se zpívá v písni skupiny Alkehol. Pražská hospoda Na Slamníku je známá pro muzikanty napříč republikou. Ani ve snu by nikoho z naší kapely nenapadlo, že tam jednou budeme pozvaní na koncert.

Náš manažer Conspi nám ho domluvil s metalovou kapelou Abax. On totiž Conspi v té době pracoval jako recenzent pro několik hudebních serverů, takže měl logicky spoustu kontaktů, které mohl využít. Taky je patřičně využil. Sakra, vždyť byl v paktu s ďáblem!

Termín koncertu byl stanoven na 10.10.2008, tři dny, před mými jedenadvacátými narozeninami. Jak je oslavit líp než historicky prvním koncertem za hranicemi Moravy. Bohužel, jak už to tak bývá, osud tomu chtěl jinak.

Nepamatuju si už přesně, jak to bylo. Na straně Abaxu se objevily problémy a koncert byl zrušen. Myslím, že u nich nějak zhoustla atmosféra a vyřešili to nějakými personálními změnami. My jsme se to dozvěděli ráno na zkušebně v den koncertu. Zavládlo obrovské zklamání, ale nedalo se nic dělat.

Conspi přišel s hojivou mastí v podobě dalšího koncertu. První větší výjezd nás zavedl do Přerova, do slavného klubu Šuplík.

Netuším, jestli Šuplík ještě funguje. Klub si prošel opětovnými zavíračkami a otvíračkami a údajně i sebevraždou majitele. S tou si nejsem úplně jistý, ale myslím, že jsem něco takového postřehl. Důležité ale je, že naše akce se odehrála ještě v dobách, kdy byl Šuplík temnou kobkou s ponurou atmosférou. Kdo ty časy zažil, dá mi za pravdu, že takhle jsme to tam všichni milovali.

Je to už hodně let, co jsem naposledy sešel po schodech do té jámy lvové, ale dodnes si pamatuju nápis Black Metal Is Not Dead na baru.

Tenhle klub viděl mnoho slavných jmen a 17.10.2008 jsme se tam do historie zapsali i my.

Upoutávku na koncert tehdy napsal Conspi.

13.10.2008 Destruction by love! (RC Šuplík se blíží!)

S radostí bychom vám chtěli oznámit, že usilovně a nepřetržitě pracujeme na nových skladbách, které smrdí starou českou hard-rockovou školou víc, než kdykoliv dříve. Usmyslili jsme si, že přitlačíme na pilu a zkusíme udělat něco, co jste od nás doposud neslyšeli. Je jen na vás, jak to přijmete, ale pevně doufáme, že se vám bude aktuální forma Thermit s upraveným repertoárem líbit. O čemž se budou moct jako první přesvědčit fans v přerovském RC Šuplíku v pátek dne 17.10.2008, kde se společně s kultovními Liveevil, Abstract Essence a olomouckými známými Everlasting Dark, představíme v nejlepším možném světle. Hell yeah, těšte se, pardálové!

Koncertní program na pátek je následující:

1.Thermit - 20.00-20.45

2.Abstract Essence - 21.00-21.45

3.Liveevil - 22.00-22.45

4.Everlasting Dark - 23.00

...inConspiracyWithSatan

Conspi psal, že makáme na nových skladbách a byla to pravda. Po průšvihu na Ecce Homo a mém selhání na Rockové Lhotě jsme začali makat. Písničky začaly stát za to a neskutečně mě štve, že jsme je nestihli nahrát. Zachovalo se ale pár koncertních nahrávek a o ty se s vámi v budoucnu ještě podělím.

Co se týče akce v Šuplíku, byla to první štace v režii Conspiho. Taky to podle toho vypadalo. Conspi chodil v černém kvádru, a to jak v civilu, tak na koncerty. Za sebe můžu říct, že jsem si připadal jako hvězda. Conspi nás přivedl do klubu, posadil nás, zařídil nám pití na účet podniku a celkově to mělo úroveň. Nikdo nás neznal. Byli jsme ti nejmíň zkušení a Conspi zařídil, že se k nám chovali jako ke hvězdám. V žádné jiné kapele jsem to nezažil.

Celá akce byla gotická a nejspíš jsme se tam nehodili, ale bylo to super. Myslím, že jsme to odehráli dobře, a hlavně jsme si vyzkoušeli všechny nové písničky. Rád bych toho napsal víc, ale po našem vystoupení jsme se tradičně odebrali do bezvědomí, proto nemohu sloužit. Pamatuju si, že jsme basákovi Hraběmu vyjezdili celou nádrž v autě a přišlo nám to strašně vtipné. Řídil náš pozdější řidič u Korea Punk Jure a samozřejmě střízlivý.

Tahle akce ukázala, že jsme schopni fungovat docela dobře. Jak jsem ale mnohokrát zmínil, Conspi bohužel přišel příliš pozdě. Co se týče koncertu s Abaxem, byl sice ještě domluven náhradní termín v listopadu, ale k realizaci už nikdy nedošlo. Kapela Thermit si v Praze, ani za hranicemi Moravy, už nikdy nezahrála.

O něco později nás potkalo to samé, co Abax. My jsme to ale na rozdíl od nich neustáli. Je pravda, že jsme asi ani nemohli…

Plakát na akci. Všechny kapely normál, my support! Asi bez komentáře...

Já...

Erik se zvláštním výrazem. Vedle něj si prosím všimněte, co má Hrabě na sobě. On Sláďa taky zrovna nevypada, že by hrál v mega drsné kapele, ale u něho to byl ojedinělý exces. To Hrabě se dokázal ještě mnohokrát překonat...

Deník snílka je i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

 

Diskusní téma: Na Slamníku, tam je hej. Nebo taky ne...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz