Na Slamníku tam je hej. Nebo taky ne...

20.02.2017 15:15

Pivo dělá hezká těla, do hospody Na Slamníku proto chodíme! Tak se zpívá v legendární písničce skupiny Alkehol. Pražská hospoda Na Slamníku znamená pro muzikanty napříč republikou a nejspíš i Slovenskem, pojem. Ani ve snu by nikoho z naší kapely nenapadlo, že tam jednou budeme pozvaní na koncert.

Náš manažer Conspi nám ho domluvil s metalovou kapelou Abax. On totiž Conspi v té době pracoval jako recenzent pro několik hudebních serverů. Takže měl logicky spoustu kontaktů, který mohl využít. No a taky že je patřičně využil. Sakra, vždyť ten člověk byl v paktu s ďáblem!

Termín koncertu byl stanoven na 10.10.2008. Tedy tři dny, před mými jedenadvacátými narozeninami. Jak jinak je oslavit líp než historicky prvním koncertem za hranicemi naší milované země Moravy. Bohužel, jak to tak bývá, osud tomu chtěl jinak.

Nepamatuju si už přesně, jak to bylo. Na straně Abaxu se ale objevily problémy a koncert byl zrušen. Myslím, že u nich tehdy nějak zhoustla atmosféra a vyřešili to nějakýma personálníma změnama. My se to dozvěděli ráno na zkušebně v den koncertu. V tu dobu pro mě jedno z největších hudebních zklamání.

Conspi však přišel s hojivou mastí v podobě dalšího koncertu. První větší výjezd nás zavedl do Přerova, do minimálně mezi undergroundovejma kapelama velice slavnýho klubu Šuplík.

Nevím, jestli Šuplík dnes ještě funguje. Postupem let si prošel opětovnýma zavíračkama i otevíračkama a údajně i sebevraždou majitele. S tou sebevraždou si nejsem tak úplně jistej, ale myslím, že jsem něco takovýho na netu postřehl. Důležitý ale je, že naše akce se odehrála ještě v dobách, kdy Šuplík byla temná kobka s ponurou atmosférou. Kdo ty časy zažil, tak mi dá za pravdu, že přesně takhle jsme to tam milovali.

Je to už moc let, co jsem naposledy sešel po schodech do té jámy lvové, ale do dnes si pamatuju nápis Black Metal Is Not Dead nad barem.

Ten klubík viděl mnoho slavných jmen. Při své sólové tour tam zakotvil i slavný Láďa Křížek z Kreysonu. No a 17.10.2008 jsme tam napochovali i my!

Tady vám vykopíruju upoutávku, kterou Conspi sepsal jako pozvánku na náš bandzone.

13.10.2008 Destruction by love! (RC Šuplík se blíží!)

S radostí bychom vám chtěli oznámit, že usilovně a nepřetržitě pracujeme na nových skladbách, které smrdí starou českou hard-rockovou školou víc, než kdykoliv dříve! Usmyslili jsme si, že přitlačíme na pilu a zkusíme udělat něco, co jste od nás doposud neslyšeli. Je jen na vás, jak to přijmete, ale pevně doufáme, že se vám bude aktuální forma Thermit s upraveným repertoárem líbit. O čemž se budou moct jako první přesvědčit fans v přerovském RC Šuplíku v pátek dne 17.10.2008, kde se společně s kultovními Liveevil, Abstract Essence a olomouckými známými Everlasting Dark, představíme v nejlepším možném světle! Hell yeah, těšte se pardálové!

Koncertní program na pátek je následující:

1.Thermit - 20.00-20.45

2.Abstract Essence - 21.00-21.45

3.Liveevil - 22.00-22.45

4.Everlasting Dark - 23.00

...inConspiracyWithSatan

Jak Conspi píše, že makáme na nových skladbách, tak to byla pravda. Po celokapelovým průšvihu na Ecce Homo a mým osobním selhání na Rockové Lhotě jsme vážně začali makat. Ty písničky začaly být fakt dost dobrý a neskutečně mě štve, že jsme je nestihli nahrát. Zachovalo se ale pár koncertních nahrávek a o ty se s vámi v budoucnu ještě podělím.

Co se týče akce v Šuplíku, tak to byla první štace v režii Conspiho. Taky to podle toho vypadalo. Conspi vždycky chodil v černým kvádru, a to jak v civilu, tak na koncerty. Já za sebe můžu říct, že jsem si připadal jako hvězda. Conspi nás přivedl do klubu, posadil nás, zařídil nám pití na účet podniku a celkově to mělo úroveň. Nikdo nás neznal. Byli jsme ti nejmíň zkušení a Conspi zařídil, že se k nám všichni chovali jako ke hvězdám. V žádné jiné kapele jsem to už nezažil.

Celá akce byla dost gotická a nejspíš jsme se tam moc nehodili, ale bylo to super. Myslím, že jsme to odehráli dobře, a hlavně jsme si vyzkoušeli nový písničky. Rád bych toho napsal víc, ale po našem vystoupení jsme se tradičně odebrali do bezvědomí, proto nemohu sloužit. Jediný, co si pamatuju je, že jsme basákovi Hraběmu vyjezdili celou nádrž na autě a přišlo nám to strašně vtipný. Řídil náš pozdější řidič u Korea Punk Jure a samozřejmě střízlivý.

Tahle akce ukázala, že jsme schopni fungovat docela dobře. Jak jsem ale mnohokrát zmínil, Conspi bohužel přišel příliš pozdě. Co se týče koncertu s Abaxem, byl sice ještě domluven náhradní termín v listopadu, ale k realizaci už nikdy nedošlo. Kapela Thermit si v Praze, ani za hranicemi Moravy už nikdy nezahrála.

O něco později nás potkalo to samý, co Abax. My jsme to ale na rozdíl od nich neustáli. Je pravda, že jsme asi ani nemohli…

Plakát na akci. Všechny kapely normál, my support! Asi bez komentáře...

Já...

Erik se zvláštním výrazem. Vedle něj si prosím všimněte, co má Hrabě na sobě. On Sláďa taky zrovna nevypada, že by hrál v mega drsné kapele, ale u něj to byl ojedinělej exces. To Hrabě se dokázal ještě mnohokrát překonat...

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.
 

Diskusní téma: Na Slamníku, tam je hej. Nebo taky ne...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz