Litovelský majáles...

04.01.2017 09:33

Vzpomínáte, jak jsem psal, že si z května roku 2008 pamatuju jenom tři události? Jednu jsem už popsal, ale musím se omluvit. Dneska jsem procházel staré maily a zjistil jsem, že jsem se v pár datech sekl. Šumperský koncert popisovaný v předchozím článku se odehrál až 4.7.2008. To znamená, že to nebyla první akce, na kterou jsme byli pozvaní. To nic nemění na tom, jak si to pamatuju, a tak jsem to i popsal.

První výjezdový koncert vám popíšu teď. Náš baskytarista Hrabě byl z Vésky u Litovle. (Dost možná se to píše Víska) Důležité je, že Hrabě nám domluvil hraní na litovelském majálesu. Bylo to 6.5.2008! Měli jsme ho zahájit v 16:00 a po nás měla následovat taneční zábava s kapelou Motors.

To byla pecka! Vždyť majáles přece znamená spoustu lidí, studentů a zábavy. To jsme ovšem ještě netušili, že akci pořádá někdo, kdo si podle všeho nepřeje velikou účast návštěvníků. Pokud to teď čte nějaký muzikant, kolikrát se vám už stalo, že vás někam pozvali na akci a vy jste projížděli tou vesnicí nebo městem a neviděli jste jediný plakát?

Neviděli jste na internetu žádnou zmínku a jistili jste, že jediné, na co se pořadatel zmohl, je malinký plakát v klubu nebo hospodě, kde máte ten večer hrát? Ano, v roce 2008 ještě tak nefrčely sociální sítě a Facebook ani zdaleka neměl každý. Prostě nebyly takové možnosti propagace jako dnes. Ale sakra, když už pořádám akci, tak vylepím plakáty a všude to rozhlásím. Ještě lepší je, když někdo udělá akci ve stejný den, kdy je v okolí pět dalších. Ano, nejde se vždycky trefit do dobrého data, ale občas to bylo tak absurdní, že vám z toho šla hlava kolem.

Největší OMG moment tedy nastal, když jsme natěšení přijeli do Litovle a nikde nikdo. Na místě byla jenom kapela Motors, a to jen proto, že celou akci zvučili. A když zvednete telefon a obvoláváte známé z Litovle a okolí, kde jako sakra jsou a oni vám do jednoho tvrdí, že neměli tušení, že se vůbec něco děje, tak se nestíháte divit.

Nazvučili jsme se a čekali. Nakonec pár lidí přece jenom přišlo a přijelo se na nás podívat i několik kamarádů. Poprvé jsme hráli venku a na velikou aparaturu a stálo to za to. Odehráli jsme zhruba hodinový set a kupodivu to neznělo tak špatně.

Tady poprvé a naposledy od bicích zpíval i Roman. Když někdy v půlce koncertu někdo zařval: „Proboha, vemte mu to někdo,“ bylo jasno. Chtěl jsem, aby Roman uváděl písničky, protože v tom byl fakt dobrý. Nakonec na to ale nikdy nedošlo.

Akce dostala ošklivou tečku. Tou bylo nařčení od kapely Motors, že jsme jim ukradli mikrofon na zpěv. NEBYLA TO PRAVDA!!! Celá ta záležitost byla dost nechutná a nevím, o co přesně jim šlo. Tohle bylo moje úplně první setkání s něčím, o čem se moc nemluví. A sice s rivalitou kapel mezi sebou. Rivalitou, která měla původ v závisti a často přerůstala až do nenávisti.

Za celou hudební kariéru jsem byl několikrát svědkem toho, jak se kapely napadaly, pomlouvaly, dělaly si naschvály, a dokonce se i navzájem okrádaly! Obětí krádeže jsem se bohužel stal i já. Dodneška mám podezření na dvě kapely, které tomu byly přítomny. Jedna z nich byli bohužel naši kamarádi. Nemůžu ale dokázat, že mě okradli právě oni a určitě se k tomu ještě v příběhu dostaneme.

Litovelský majáles v nás zanechal rozporuplné pocity. Určitě ale nelituju toho, že jsme tam hráli. Byla to naše první větší akce a určitě obrovská zkušenost. Teď pro vás mám oslí můstek pro příště. Po majálesu jsme byli pozvaní na ECCE HOMO ve Šternberku. Měli jsme tam hrát hned po vyhlašování výsledků na náměstí.

Kdo zná, ten ví, že je to akce, kterou každoročně navštíví tisíce lidí. Tohle byla naprostá bomba a nic víc jsme si v tu dobu snad ani nemohli přát. Jak už se u nás stalo zvykem, tak jsme to samozřejmě podělali na celé čáře a ostuda celou kapelu pronásledovala, až do jejího konce…

Pitný režim je důležitý...

Roman. Poprvé a naposledy s mikrofonem...

Hlavně si to pořádně užít...

Naše publikum...

Deník snílka je i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 


 

Diskusní téma: Litovelský majáles...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz