Litovelský majáles...

04.01.2017 09:33

Vzpomínáte, jak jsem psal, že si ze května roku 2008 pamatuju jenom tři události? Jednu jsem vám už popsal minule. Teď se ale musím omluvit. Dneska jsem našel starý maily a zjistil jsem, že jsem se v pár datech sekl. Šumperskej koncert, popisovanej v minulým článku se odehrál až 4.7.2008 To znamená, že to nebyla první akce, na kterou jsme byli pozvaní. To ale nic nemění na tom, jak si to pamatuju, a tak jsem to i popsal.

První výjezdovej koncert vám popíšu teď. Náš basák Hrabě byl z Vésky u Litovle. (Dost možná se to píše Víska) Důležitý je, že Hrabě nám domluvil hraní na Litovelským majálesu. Bylo to 6.5.2008! My jsme ho měli zahájit v 16:00 a po nás měla následovat taneční zábava s kapelou Motors.

To byla pecka! Vždyť majáles přece znamená spoustu lidí, studentů a holek. To jsme ovšem ještě netušili, že akci pořádá někdo, kdo si podle všeho nepřeje velikou účast návštěvníků. Pokud to teď čte nějaký muzikant, kolikrát se vám stalo, že vás někam pozvali na akci a vy jedete tou vesnicí nebo městem a nevidíte jedinej plakát?

Nevidíte na internetu jedinou pozvánku a zjišťujete, že jediný, na co se pořadatel zmohl, je malinkej plakát v tom klubu nebo hospodě, kde máte hrát? Ano, v roce 2008 ještě tolik nefrčel internet. Ještě nebyl Facebook, nebo alespoň já jsem ho neměl. Prostě nebyly takový možnosti propagace jako teď. Ale sakra, když pořádám akci, tak všude vylepím plakáty a všude to rozhlásím. Ještě lepší je, když někdo udělá akci ve stejnej den, kdy je v okolí pět dalších. Ano, nejde se vždycky trefit do dobrýho data, ale občas to bylo tak absurdní, že vám z toho šla hlava kolem.

Největší OMG moment tedy nastal, když jsme natěšení přijeli do Litovle a nikde nikdo. Na místě byla jenom kapela Motors, a to jen proto, že celou akci zvučili. A když zvednete telefon a obvoláváte známý z Litovle a okolí, kde jako sakra jsou a oni vám do jednoho tvrděj, že neměli tušení, že se vůbec něco děje, tak se nestíháte divit.

Tak jsme se nazvučili a čekali. Nakonec pár lidí došlo a přijelo se na nás podívat i několik kamarádů. Poprvé jsme ale hráli venku a na velikou aparaturu a stálo to za to. Odehráli jsme zhruba hodinovej set a kupodivu to neznělo tak špatně.

Tady poprvé a naposledy od bicích zpíval i Roman. Když někdy v půlce koncertu někdo zařval: Proboha, vemte mu to někdo, bylo jasno! Já jsem fakt chtěl, aby Roman alespoň uváděl písničky, protože v tom byl fakt dobrej. To se ale nikdy nestalo.

Tato akce ale dostala ošklivou tečku. Tou bylo nařčení od kapely Motors, že jsme ukradli zpěvovej mikrofon. NEBYLA TO PRAVDA!!! Celá ta záležitost byla dost nechutná a nevím, o co přesně jim šlo. Tohle bylo moje úplně první setkání s něčím, o čem se moc nemluví. A sice s rivalitou kapel mezi sebou! Rivalitou, která měla původ v závisti a často přerůstala až do nenávisti.

Za celou hudební kariéru jsem byl několikrát svědkem toho, jak se kapely navzájem napadaly, pomlouvaly, dělaly si naschvály, a dokonce se i okrádaly! Obětí krádeže jsem se bohužel stal i já. Dodneška mám podezření na dvě kapely, který tomu byly přítomny. Jedna z nich byli bohužel naši velcí kamarádi. Nemůžu ale dokázat, že mě okradli právě oni a určitě se k tomu ještě v příběhu dostaneme.

Litovelskej majáles v nás zanechal rozporuplný pocity. Určitě ale nelituju toho, že jsme tam hráli. Byla to naše první větší akce a určitě obrovská zkušenost. Teď pro vás mám pěknej oslí můstek pro příště. Prakticky den po majálesu jsme byli pozvaní na ECCE HOMO ve Šternberku! Měli jsme tam hrát hned po vyhlašování výsledků na náměstí.

Kdo zná, ví, že to je akce, kde jsou každoročně tisíce lidí. Tohle byla naprostá bomba a nic víc jsme si v tu dobu snad nemohli přát. Jak už se u nás stalo zvykem, tak jsme to samozřejmě podělali na celé čáře a ostuda nás pronásledovala, až do konce naší kapely...

Pitnej režim je důležitej...

Roman. Poprvé a naposledy s mikrofonem...

Hlavně si to pořádně užít...

Naše publikum...

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 


 

Diskusní téma: Litovelský majáles...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz