Jaro 2009 v kostce...

11.12.2017 10:33

Pokračování po dvou měsících. Původně jsem chtěl pokračovat mnohem dřív, ale nakonec jsem se rozhodl, že půjdu jinou cestou. Probíhají dokončovací práce na mým prvním románu a jsem někde v půlce druhýho. Tohle jsou asi dva největší důvody, proč pokračování mýho příběhu vychází po tak dlouhé době. Ty ostatní důvody bych si musel narychlo vymyslet a do toho se mi zrovna nechce.

Sice jsem nepsal na blog, ale rozhodně jsem nelenil. Strávil jsem ty dva měsíce tím, že jsem prozkoumával zákoutí internetu a hledal jsem data a fotky kapely Fly. Nenašel jsem toho moc, ale něco přece. Je to už osm let a bohužel si nepamatuju všechno a na internetu už toho moc není. Z toho důvodu teď slepím pár akcí a událostí dohromady.

Minule jsem popisoval víkend v Šumperku a Kosově. Do Kosova jsme se potom podívali ještě jednou a bylo to snad ještě horší. Nejdřív ale proběhlo pár akcí.

Teď budu skákat v čase. 6.6.2009 jsme byli pozvaní na akci Vítání léta-Létání Víta, pořádanou na památném místě V zatáčce v Zábřehu, legendární kapelou Punk Floid. Tehdy jsme to celý měli otevírat. Bohužel se ale hned po zvukovce spustil strašlivej slejvák, kterej všechny donutil k útěku. Čas ale kvapil a my jsme museli hrát. Lidi sice nepařili, ale zůstali sledovat celej koncert z úkrytu. My jsme to odehráli slušně a celkově to byl jeden z těch lepších výkonů.

Přímo ze hraní si ještě pamatuju to, že Steny v písničce Přestaň mi psát urval strunu právě ve chvíli, kdy byl nástup na sólo. Takže jsem se chopil iniciativy, a to pseudosólo po jedné struně jsem totálně zkurvil. Opět jsem si dokázal, proč nejsem sólovej kytarista.

Zábřeh s Adamem...

Koncert ale měl jistej úspěch. Kluci z Punk Floidu za námi potom chodili, jak se jim to líbilo. Ono to celý trochu připomínalo Iné Kafe, který měli rádi. Pochvala od nich mě dost nakopla. Hned po koncertu bohužel ale nastala stále častější věc. Steny se sebral a odjel. V tu dobu už jsme cítili, že se začíná starat především o sebe a něco jako týmová práce mu moc neříká.

My jsme tam ale zůstali a nastalo peklo. V pravým slova smyslu. Svýho času existovaly dvě fotografie mě a Floutka (zpěvák Punk Floid). Ty fotografie od sebe dělí sotva pár vteřin. Na jedné se s Floutkem držíme kolem ramen a já mám na sobě cizí bundu. Na druhé jsme v naprosto stejné póze, ale já tu cizí bundu mám oblečenou na ruby! Proběhlo rozsáhlý vyšetřování, jak je to vůbec možný, ale případ nebyl nikdy objasněn.

Na té akci jsem se seznámil s roztomilou blondýnkou Verčou. Ta mě později dostala do pěknýho průseru. Když jsme se potkali o dva roky později na stejným místě, tak jsme se kamarádili víc, než bylo zdrávo. To by samo o sobě tolik nevadilo, kdyby neměla za přítele borce, kterej pořádal náš následující koncert. To by taky ani tak nevadilo, kdyby mi to ovšem neopomněla sdělit. Vznikla z toho docela vtipná historka a určitě se k ní ještě dostaneme.

Já s Floutkem. Bunda ještě OK...

Druhou fotku s Floutkem jsem nenašel, ale našel jsem tu s Verčou.

S Verčou. Bunda naruby...

Před Zábřehem jsme hráli na Šumperským majálesu. Tam jsme se znovu potkali s Koblížkama, kteří v tu dobu už letěli strmě vzhůru. Byla to asi nejlepší akce ze všech. Dobrej zvuk, hodně lidí, my střízliví.

Majáles Šumperk...

Někdy v květnu jsme se podruhé vrátili do Kosova a pokud ta první akce byla legendární, tak tahle ji ještě předčila. Tentokrát jsme totiž nehráli v hospodě, ale na fotbalovým hřišti v garáži. Bylo to mimo civilizaci, takže jsme si mohli dělat bordel, jak se nám zachtělo.

V Šumperku v tu dobu existovala ještě jedna kapela, která se jmenovala The Idiots. V souvislosti s touto partou nastal jeden z největších paradoxů, co jsem kdy zažil.

Náš Steny měl totiž ve zvyku pomlouvat kde koho. Počínaje Koblížkama, později velkýma kamarádama a konče právě The Idiots-kapely, které se po konci Fly stal frontmanem!!! Jo, je to možný, stalo se to.

V Kosově jsme hráli my, a právě The Idiots. Prostředí, zvuk a všechno, byl ten největší punk. Možná bych to i srovnal s legendárním Dálovem. Tolik alkoholu na jednom místě jsem potom už nikdy neviděl. Nakonec to dopadlo tak, že ani jedna kapela nevystoupila ve svojí sestavě a náš bubeník Adam se snad koncertu nezúčastnil vůbec.

Bylo to celý vtipný, a to píšu bez ironie. Prostě jsme se všichni strašně opili a každej popadl nástroj, co byl zrovna po ruce. Takhle se protočilo několik smíšených sestav, který furt dokola hrály Blink 182 a Iné Kafe. Myslím, že jsme ani nezahráli jedinou naši písničku. Z téhle akce DÍKYBOHU neexistuje záznam ani fotky. Nebo alespoň já jsem nic nenašel. Pokud by se snad někomu poštěstilo, tak to prosím zničte. Zničte to, u všech svatých!

Toho dne se událo ještě něco. Napsala mi Verča ze Zábřehu. Ano, ta Verča! V Dolních Studénkách byl koncert Čechomoru a Zábřežské filharmonie. V té hrál náš bubeník Adam, a právě i Verča. Na nic jsem tedy nečekal, nechal se odvézt domů (nevzpomínám si jak) a následně na motorce kámošem Jurou do Studének. To už byl večer a všichni už byli dobře načatí. Po chvíli se dostavil i náš Adam a my s Verčou jsme zabrali jeho auto, kde jsme strávili poměrně mrazivou noc.

Parta ze studének. Verča, Já, Adam a Jura...

Ráno jsem Verču vypakoval dospat se do tělocvičny za zbytkem souboru a sám se vydal na pochod do Novýho Malína na vlak. Jeden z nejdebilnějších nápadů mýho života. Ještě debilnější nápad byl vzít to zkratkou přes les, která zkratkou nebyla. Vstávali jsme kolem deváté ráno a doma jsem byl někdy ve čtyři odpoledne!

Příště vám povím o vydařeným koncertu v Holešově…

 

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

 

Diskusní téma: Jaro 2009 v kostce...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz