Poslední koncert, na kterej nás ve Šternberku pozvali...

27.01.2017 19:10

Vyhlášení závodů do vrchu ECCE HOMO, náměstí ve Šternberku 1.června 2008. Nejhorší zážitek v historii kapely Thermit! Abyste ale mohli plně pochopit rozsah celé té katastrofy, musíme se vrátit o pár desítek hodin v čase.

V sobotu, to znamená den před tou osudnou událostí se totiž všechno posralo. Erik totiž slavil narozeniny! Kdo naši kapelu v té době znal, ví, jak jsme dokázali slavit. Všechno to začalo někdy po obědě u Sláďu, kde jsme rozbili poměrně drahej zahradní bazén.

Ještě předtím jsme do něj ale stihli hodit našeho basáka Hraběho. To by ani tak úplně nevadilo, kdyby u sebe neměl peněženku a novej mobil. Pokračovalo to tím, že jsme se sebrali a šli dělat ostudu na náměstí, kde jsme měli druhej den hrát. Program totiž začínal už v sobotu a hřebem večera byla kapela O5 a Radeček. Moc si z toho nepamatuju, ale někdo z nás zvládnul nějak urazit někoho z pořadatelské služby. Jelikož jsme ale byli na plakátech, tak nás už nemohli jenom tak vyškrtnout. Kdyby to udělali, prokázali by nám tím tu nejlepší službu. Kéž bychom jenom tušili.

Ráno jsme se probudili ve strašlivým stavu. A tím myslím opravdu strašným. Největší průser ze všech ale byl, že Erik přes noc nějak ztratil hlas. Jakože opravdu ztratil! Jediný, na co se zmohl, bylo takový chroptění. Ale Ruský partyzán a Český tramp neznají překážek! Proto jsme se taky rozhodli, že naše účast proběhne za každou cenu. To byla bohužel strašlivá chyba. Tak moc strašlivá, že z toho ve finále byl náš poslední koncert ve Šternberku, na kterej nás někdo pozval.

Jelikož nás nenapadl lepší nápad než se opět ožrat, bylo dílo zkázy dokonáno. To, co vám teď popíšu ve všech ohledech překonalo i legendární trapas na zábavě v Babicích.

Dorazili jsme na náměstí, kde zrovna hrála zábavová kapela Arconat. (Ano, zahrál jsem si na jednom podiu s klukama z Arconatu, kteří mi kdysi na nějaké zábavě vyzkoušeli moji první kytaru. Kdo by to byl tenkrát řekl?) Vytahali jsme všechny věci z aut a pokračovali v popíjení. Erik na tom byl hůř a hůř a nejhorší bylo, že nám to bylo jedno.

Kdyby se celá situace opakovala dnes, tak celou akci bez debat zarazím. My jsme ale suverénně nakráčeli na podium a začali zvučit. Nastal první průser se zvukem. Z repráků se začal linout zvuk, kterej Roman popsal jako: Zvláštní kosmickej signál. Zvukař nás okamžitě obvinil, že to máme nastavený na svých kombech. To ale nebylo možný, protože takovej efekt jsme ani já, ani Sláďa v arzenálu neměli. Zvukař ho ale z nějakýho nepochopitelnýho důvodu nedokázal vypnout. Takže jsme byli odsouzeni odehrát hodinovej koncert s touhle šíleností v podkresu!

Další věc byla, že jsem se hned po zvukovce dokázal pohádat s Monikou a následně se Sláďou. Důvodem samozřejmě byly Moničiny podělaný klávesy. Jednak na ně neuměla a za druhé na ně hrála jenom v jedné písničce!  Byla to zbytečnost, která zabírala místo na podiu. A vzhledem k tomu, že jsme byli na sračky, tak jsme místo opravdu zoufale potřebovali.

No a pak to začalo. Ještě zhruba tři roky zpátky byl na internetové televizi Stream záznam tří našich písniček z tohoto koncertu. Díky bohu, že to někdo prozřetelně smazal. Odpornej zvuk, skřehotající Erik a nakalená kapela.

Korunu všemu nasadilo to, že po nás někdo z davu hodil kolo!!! A to si nedělám prdel! Nějakej ožralej borec na něm přijel a hodil ho po nás na podium! Naštěstí nikoho netrefil a zasáhla ochranka v podobě kámoše Aleše. To je jeden z těch, co se semnou srdnatě bok po boku prali v Babicích.

Prdel byla, že tomu našemu cirkusu přihlíželo poměrně zaplněný náměstí. Nejvíc lidí, pro který jsme kdy hráli a my to tak posereme! Byli jsme Šternberská kapela, a doma jsme měli být nejslavnější. Vědělo se o nás, byli jsme pozvaní na oficiální městskou akci a téhle šanci jsme plivli do ksichtu. Jinak se to asi ani nazvat nedá.

Následky byly takový, že už nás do Šternberka nikdy nikdo nepozval.

Po koncertě bylo všem jasný, že se něco musí radikálně změnit, nebo nás čeká jednosměrná jízdenka do pekla. Tu jsme pak stejně dostali. Ale z toho vlaku, kterej jel zatraceně rychle jsme měli vystoupit až za pár měsíců. Dostali jsme totiž zbrusu novýho průvodčího, kterej byl doslova a do písmene v paktu s Ďáblem! Přišel se na nás podívat právě sem. My mu říkali Conspi! Jeho celý jméno ale znělo: In Conspiracy With Satan...

Vypadá to, že máme všechno pod kontrolou, ale opak je pravdou...

Jako by si Roman říkal: Bože, ať už to všechno skončí...

Meleme z posledního...

Moc strun. Strašně moc strun...

Naše publikum. V popředí s dlouhýma vlasama, vousama a výrazným líčením-Conspi! Člověk, kterej se nás pokusil zachránit. Bohužel přišel příliš pozdě...

 

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Diskusní téma: Poslední koncert Šternberské kapely ve Šternberku...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz