Všechno zlý je k něčemu dobrý...

08.10.2016 06:40

 

Jsme na konci léta 2007 a kocovina krásných prázdnin ve Skotsku udeřila naplno. Já prožíval vystřízlivění z první lásky a Lukáš spřádal plány na trvalou emigraci. Už tehdy nám totiž začalo docházet, že v Česku se nám líbí míň a míň. Lukáš se nakonec odhodlal mnohem dřív, než já ale o tom později. Nejhůř na tom ale byl Roman, kterej si musel zvykat na rozvod rodičů a novej domov. Ten našel na Jednotě v Dlouhé Loučce. Mělo to docela dost výhod. Například když jsme měli žízeň, tak jsme seběhli dolů ke zdroji do obchodu a bylo to. Kousek od Jednoty se taky nacházela hospoda U Němca. Ta se na dlouhou dobu stala naším svatostánkem a vznikla v ní většina textů k našim písničkám. Nicméně my s Romanem jsme spolu stále nehráli. Času jsme spolu ale trávili víc, než dost. Tenkrát ještě dost frčely vesnický zábavy a to bylo naše. Běžně to vypadalo tak, že jsme v pátek pařili třeba v Šumvaldě a v sobotu ve Střelicích. Jo, tenkrát ty rána byly jiný. :-D Já jsem ale pořád hrál v kapele beze jména. Hráli jsme zábavový písničky a byli jsme tak trochu bez cíle. Za to jsme ale sehnali zaručeně nejlepší zkušebnu. Ve Šternberku vedle Alberta je areál jedné poměrně veliké firmy a pod ním protiatomovej kryt. No a v tom jsme našli tolik potřebný zazemí. Bylo to tam luxusní a mohli jsme si tam dělat bordel, jak se nám zachtělo. Platili jsme litr měsíčně včetně elektriky. Někdy v té době jsme si taky dali název THERMIT. Neptejte se proč, nemám na to odpověď. Současná sestava teda byla: Já-kytara zpěv, Sláďa-kytara, Fifin-basa a Mauglí-bicí. Nejaký písničky s náma ještě zpívala Monika. To bývala Sláďova holka. No a někdy na podzim tohoto roku nastal zvrat. Dovedl jsem Romana k nám na zkušebnu a tam jsme se ještě s Fifinem domluvili, že dáme dohromady punkovou kapelu. A tak jsme teda ve třech znovu obnovili Korea Punk. Vypadalo to asi nějak takhle:-DKorea Punk tak, jak většinou vypadal...

Ten dole jsem samozřejmě já. :-D Hrávali jsme na zkušebně Thermitu ve Šternberku. Náš repertoár tvořily převzatý písničky od Punk floidu, SPS a podobně. Ale měli jsme i dvě svoje písničky. Jedna se Jmenovala Dlouhá Loučka a byla to taková prasárna, že nechápu, že jsme to hráli o rok pozdějš před kapelou Harlej. Druhá písnička se jmenovala Naj naj a nepřežila první koncert. :-D No teda ona první koncert nepřežila ani kapela Korea Punk. Bohužel se nedochovaly koncertní fotky Korea Punku, tak tady máte alespoň tehdejší Thermit. (zleva:Sláďa, Monika, Já, za mnou Mauglí a vpravo Fifin.)

Tehdejší Thermit...No a tehdejší já...

První kontert proběhl na zimním stadionu ve Šternberku společně s Thermitem. Ono to je teda trošku zavádějící. Zimní stadion ve Šternberku totiž jako zimní stadion moc nevypadá. (při vší úctě) Hlavní ale bylo, že jsme hráli na chodbě restaurace, která byla na tom stadionu. A pokud se teď smějete, tak děláte správně. My jsme totiž opravdu hráli na chodbě. Hráli jsme jen přes kytarový komba a zpěv šel přes hifi věž. Ano správně, naše první aparatura byla hifi věž. :-D První jsme hráli s Korea Punkem a potom s Thermitem. Pamatuju si z toho jen tři věci. Že na té chodbě byl šílenej kravál. Přišlo tam asi sedm lidí včetně mýho Táty(děkuju). Což znamená, že když přičtu i našeho zvukaře Válu, tak jsme hráli přesilovku.(rozhodně ne naposledy :-D) A ta poslední věc byla nejdůležitější. Mezi těma sedmi divákama byl totiž jistej Hejďák. Byl to novej basák Pandory, kterýho jsme neznali. A tehdy jsem taky nevěděl, že se naše životy hudebně i osobně na několik let protnou. Taky jsem absolutně netušil, kolik šíleností spolu společně zažijeme.

Jako takovou třešničku na dortu vám tady dám písničku Olgoj v našem podání. Tenkrát se to natáčelo na foťák, tak mějte pochopení a užijte si náš krásnej atomovej kryt. :-) (video je dole pod článkem)

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky.

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz