Thermit komplet...

22.10.2016 01:59

Říkal jsem, že nebudu rozebírat svoje lásky. Taky jsem řekl, že udělám dvě vyjímky. Tohle ale není jedna z nich, takže to vezmu jen okrajově. Je totiž součástí následujících událostí a byla by škoda ji úplně vynechat. Blížila se zima roku 2007 a já se zakoukal do spolužačky mojí ségry. Jak jinak byla opět blond a samozřejmě nejhezčí holka ze Šternberskýho gymplu. Jmenovala se Markéta. Společně s mojí ségrou začala chodit na naše zkoušky s kapelou. Tak nějak mezi námi vznilky nějaký sympatie a skončio to tím, že jsem ji pozval k nám na ples. No a ona řekla ano. Takže jsem pozval luxusní kočku na ples, ona to přijala a já jsem byl mistr světa. Lepší už to být opravdu nemohlo. Obecní outsider a taková roštěnka. Měli jste vidět výrazy bývalých spolužáků. Samožřejmě to skončilo naprostou katastrofou, ale ještě před tím se odehrál jinej příběh. V minulým článku jsem popisoval starosti s naším bubeníkem Mauglím. Pár hodin po zveřejnění článku jsem přemýšlel, jestli jsem to už nepřehnal. Pravdou ale je, že tak to prostě bylo a je pořád ještě dost přímých účastníků, co to můžou potvrdit. Mauglího konec v kapele se blížil mílovými kroky. Těsně před ním ale proběhla akce, která rozhodně stojí za zmínku. Mamka našeho kapelníka Sláďi pracovala jako zdravotní sestra na traumatologii ve Šternberské nemocnici. A když mělo oddělení chirurgie vánoční večírek, tak jsme tam hráli my. :-D Bylo to v nějaké restauraci nad Šternberkem a vyklubalo se z toho mejdlo jako kráva. Vidět primáře Ščudlu, neskutečnou kapacitu a v medicíně dost slavnýho člověka, jak paří na Judas Priest stálo za to. Na tomto koncertu s námi vystoupil jako host na trumpetu kamarád Krťa. Je to ten z videa, kde hrajeme písničku z Pulp Fiction. Video je pod článkem ROZPLYNOUT SE UMÍM. Po koncertu jsme se přesunuli na zábavu do Šumvaldu, kde Krťa ještě hostoval u kapely Livin. No a to byl druhej a poslední koncert s Mauglím. 

(vrchní řada zleva:zvukař Vála, Hrabě, Sláďa, Monika. Dolní řada zleva:Mauglí, já, Krťa. Je tam i datum: 7. prosince 2007)

Potom už přišel obecní ples v Troubelicích. Já se kvůli němu dokonce naučil tancovat. No a pak do Troubelic přijela moje plesová partnerka. Já pro ni ze sídliště jel na koloběžce. :-D Na tom plese jsme spolu protancovali celou noc a to doslova. Po tom jsme ještě v tombole vyhráli DVD přehrávač a nějakou knížku. No bylo to prostě super ve všech ohledech a ještě k tomu u mě spala. No a nedala mi. :-D Tam mi taky došlo, že mě nikdy nechtěla. Nejspíš jí asi jen dělalo dobře, že o ni má někdo zájem. Až asi o rok pozdějš jsem zjistil, že byla na plese i se svým spolužákem a taky s ním několik měsíců koketovala. To všechno zaroveň dělala se mnou. No prostě byla krásná, dobře to věděla a podle toho se chovala. Mě se tím ale totálně zhnusila a došlo mi, že za to nestála. Samozřejmě to nějakou dobu trvalo. Druhej den po plesu jsme měli Markéta, já, Roman a ségra jet do Zlína za našim kamarádem ze Skotska Michalem a měla tam být i Iva. Pamatujete na Ivu? Mou první lásku ze Skotska? V tu dobu jsme si ještě psali a usoudili jsme, že půl roku už je dost dlouhá doba, aby jsme se mohli vidět  a nehrotit, co bylo mezi náma. Nebyla to dost dlouhá doba!!!  No a ten kamarád Michal byl někdo, koho jsem úplně opomněl. Potkali jsme se ve Skotsku a strávili jsme spolu vlatně celý dva měsíce. Michal měl po maturitě a chystal se na studium medicíny. Dneska pracuje na dětské onkologii v Brně. Je to dost možná ten největší frajer, co jsem v životě potkal a jsem rád, že ho můžu nazývat kamarádem. Je to další z těch lidí, co si vytyčili životní cíl a bez výhrad ho dosáhli. No a právě on se s námi měl společně s Ivou sejít. Nakonec jsme se sešli v klubu Golem. Iva tam byla asi patnáct minut a neřekli jsme si ani slovo. Bylo to smutný, ale já jsem prostě nemohl. To bylo naposledy, co jsem ji viděl. Když jsme s Thermitem asi o rok pozdějš hráli kousek od Zlína, tak jsem jí psal, ale neměla zájem se sejít. To samý se opakovalo, když jsme potom s pozdější kapelou Fly hráli přímo v Holešově, kde bydlela. Prostě jsem pro ni už byl uzavřená kapitola. My jsme tehdy vyjeli z Troubelic společně s naším řidičem, kterým byl náš pozdější kapelní řidič Jure. No a někde po cestě jsme se na nějaké benzínce dosvěděli, že Mauglího odvezla záchranka. Ten kokot se pohádal s Katkou(pamatujete na Katku?) a ve svým klasických psychostavu proskočil prosklenýma dveřma. No, asi si dovedete představit, jak dopadl. Jedna z vedlejších škod byla, že si přeřezal šlachy na rukou a s bicíma byl na dlouho konec. Ještě na té benzínce dostal Roman nabídku, aby to vzal za Mauglího a on souhlasil. Společně s Romanem přišel někdo další a dost významný. Kapela Thermit sehnala sólového zpěváka a já se mohl plně věnovat kytarě. Představím vám ho příště, ale zatím si můžete pod článkem zkouknout písničku Život je krátkej od kapely Alkehol ze zkoušky. Písnička je zahraná už v kompletní sestavě tak, jak jsme s Thermitem hráli až do konce. Mauglí už se totiž do kapely nikdy nevrátil...

Deník snílka je nově i na facebooku. Všechny články tak můžete mít z první ruky. 

Kontakt

Deník snílka sharyk1@seznam.cz